W najbliższą niedzielę (14 czerwca 2015) zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie, jakiego jeszcze w Źródłach nie było – spotkanie, połączone z dyskusją i warsztatem, poświęcone obecności zagadnień ekologicznych w kulturze i języku osób Głuchych. Czy osoby Głuche mają wystarczający dostęp do informacji z zakresu ekologii? Czy Polski Język Migowy daje im możliwość pełnego wypowiedzenia się o kwestiach ochrony środowiska, a może przeciwnie – język ten nie nadąża za rozwojem ekologii? Czy takie tematy jak prawa zwierząt, sprawiedliwy handel, dieta wegetariańska są obecne w Polskim Języku Migowym? Serdecznie zapraszamy do udziału osoby Głuche oraz słyszące! Warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji i spojrzeć na ekologię z zupełnie nowej perspektywy.
Zapraszamy na otwarte spotkanie, połączone z dyskusją i warsztatami ekologicznymi prowadzonymi w Polskim Języku Migowym. Będziemy razem zastanawiać się nad tematami takimi jak Fair Trade, prawa zwierząt, przemysł żywieniowy i idea recyclingu oraz nad ich obecnością w Kulturze i języku Głuchych. Stworzymy kolaż, który stanie się wizualnym punktem do dyskusji. Będziemy rozmawiać o dostępności informacji, praktycznych ekologicznych rozwiązaniach i projektach.
Czym sugerować się przy wyborze produktów spożywczych? Co znaczą symbole, które możemy znaleźć na jedzeniu? Jak ożywiać rzeczy już zużyte? Jak oszczędzać energię?
Przyjdź! Pomigajmy o ekologii!
Kiedy: niedziela, 14 czerwca 2015, godz. 17.00-19.00
Gdzie: Ambasada Krakowia, ul. Stolarska 6/9, 31-043 Kraków
Spotkanie poprowadzą Sabina Drąg i Jagoda Cierniak z Fundacji Manowce Kultury [www.manowcekultury.com], redaktorki magazynu PROwincja i [www.facebook.com/
Wydarzenie jest częścią projektu „Ekologia mieszczucha” [www.ekokalendarz.pl] realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.